Shkëndija dhe Randers në një gol shou ndahen me barazim (VIDEO)

Shkëndija ka barazuar 3:3 në ndeshjen ndaj skuadrës daneze të Randers, njofton “infOSport.mk”.

Ishte kjo ndeshja e tretë për “kuqezinjtë” në kuadër të përgatitjeve në Antalia të Turqisë, aty ku skuadra tashmë po përgatitet nga data 24 janar.

Randers kaloi në epërsi ndaj Shkëndijës

Randers kaloi në epërsi ndaj ShkëndijësNDESHJE MIQËSORE SHKËNDIJA – RANDERS 0:1(E. Ris 3')

Публикувахте от infosport.mk в Вторник, 4 февруари 2020 г.

Ndeshja nuk nisi mirë për Shkëndijën, pasi një gabim i portierit Zahov i mundësoi futbollistit kundërshtarë Riis të kalojë në epërsi Randersin që në minutën e 3-të. Nuk vonoi shumë dhe Valon Ahmedi u gjind i vetëm para portierit kundërshtarë, i cili e fauloi brenda zonës, ndërsa arbitri kryesor tregoi në pikën e bardhë. I saktë doli të jetë Agim Ibraimi, i cili në minutën e 7-të barazoi shifrat në 1:1.

Shkëndija barazon me anë të Agim Ibraimit

Shkëndija barazon me anë të Agim IbraimitNDESHJE MIQËSORESHKËNDIJA – RANDERS 1:1(A. Ibraimi 7' – pen.)

Minuta e 28-të solli edhe golin e dytë për ekipin danez, të cilët shënuan me anë të Kamara, i cili mjaft mirë shfrytëzoi një harkim nga e djathta dhe nga brendia e zonës me një goditje precize edhe për herë të dytë arriti që të mposhtë portierin Zahov.

RANDERS SËRISH KALON NË EPËRSI NDAJ SHKËNDIJËS

RANDERS SËRISH KALON NË EPËRSI NDAJ SHKËNDIJËSNDESHJE MIQËSORE SHKËNDIJA – RANDERS 1:2(A. Kamara 28')

Me këtë gol u mbyll edhe pjesa e parë, ndërsa një eurgol i Kehinde në minutën e 60-të bëri që Randers të avansojë edhe me shifrat 3:1.

EUROGOL I KEHINDE DHE RANDERS AVANSON ME SHIFRAT 3:1

EUROGOL I KEHINDE DHE RANDERS AVANSON ME SHIFRAT 3:1NDESHJE MIQËSORESHKËNDIJA – RANDERS 1:3(T. Kehinde 60')

Megjithatë edhe përkundër këtij disavantazhi, të besuarit e trajnerit Ernest Gjoka nuk u dorëzuan, dhe në një interval kohor prej vetëm 6 minutash arritën që të barazojnë rezultatin.

ARMEND ALIMI NGUSHTON EPËRSINË E RANDERS

ARMEND ALIMI NGUSHTON EPËRSINË E RANDERSNDESHJE MIQËSORESHKËNDIJA – RANDERS 2:3(A. Alimi 72')

Ishte Besart Ibraimi ai i cili në minutën e 72-të shfrytëzoi një devijim të portierit kundërshtarë dhe nga afërsia ngushtoi epërsinë e Randers në 2:3, teksa një super gol i Agim Ibraimit nga gjuajtja e lirë në minutën e 78-të i siguroi barazimin Shkëndijës.

SUPER GOLI I AGIM IBRAIMIT NGA GJUAJTJA E LIRË, SHKËNDIJA DHE RANDERS MBYLLET ME BARAZIM 3:3

SUPER GOLI I AGIM IBRAIMIT NGA GJUAJTJA E LIRË, SHKËNDIJA DHE RANDERS MBYLLET ME BARAZIM 3:3NDESHJE MIQËSORESHKËNDIJA – RANDERS 3:3(A. Ibraimi 78')

Për “kuqezinjtë” nga Tetova ishte ky barazimi i dytë në tokën turke, pas atij pa gola ndaj skuadrës çeke të MKF Karvina, ndërsa në ndeshjen e parë kishin shënuar fitore 3:2 ndaj sllovakëve të Sered.

Ndeshjen e rradhës dhe të fundit në kuadër të përgatitjeve në Turqi, Shkëndija do ta zhvillojë me 7 shkurt kundër skuadrës së Slovan Liberec nga Republika Çeke.