Flamuri kombëtar shqiptarë qëndron pa probleme mes tifozëve turq në ndeshjen Beshiktash-Tirana

Beshiktashi në kuadër të turit të dytë elimiantorë të Ligës së Konferëncës në Stamboll mirëpriti Tiranën. Ishte kjo edhe një ndeshje tjetër e rradhës mes ekipeve shqiptare dhe atyre turke, e ku edhe njëherë tjetër shqipet tona hasën në një mikëpritje, si askund tjetër.

Takimi në fund u mbyll me shifrat 3:1 në favor të Beshiktashit, ndërsa në tribunat e stadiumit “Emirates Park”, prezent ishin edhe tifozët e Tiranës, “Tirona Fanatics”, që për një moment shpërthyen në festë pas atij goli të brazilianite Kaina në minutën e 83-të, por që në minutën e tretë shtesë të kohës, turqit të shënojnë edhe golin e tretë, duke krijuar një epërsi komode prej dy golash para ndeshjes kthyese në “Air Albania Stadium” në Tiranë. (infOSport.mk)

 

 

Leave a Reply