Andorrë-Shqipëri, rast i mirë që të rikthehet vetëbesimi te “kuqezinjtë”

Pas disfatës së dhimbshme ndaj Turqisë, që rezultoi edhe me shkarkimin e trajnerit Kristian Panuçi, kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë edhe ndeshjen e dytë në kuadër të grupit “H”, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2020, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” këtë herë do të zbresin në fushë përballë

Kosova sonte debuton në kualifikueset e një Europiani, “Dardanët” gati për fetsë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sonte kundër Bullgarisë do të nisë rrugëtimin e saj drejt EURO 2020. Dardanët pas anëtarësimit me të drejta të plota në UEFA dhe FIFA do të debutojnë për herë të parë në një kualifikuese për europian, ndërsa e gjithë Kosova pret që kjo ditë në

Musliu dhe Bejtullai, dy komandantët e mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, mbrëmë në transfertën ndaj Sllovenisë nxorri një barazim 1:1, duke bërë kështu që të ketë startin më të mirë viteve të fundit në një cikël eliminatorë, qoftë ai për Europian, apo Botëror njofton “infOSport.mk”. Ishte Enis Bardhi që shënoi golin e vetëm për “verdhekuqtë” në këtë

Velesi rrëshqet, titulli po i buzëqesh Futsal Shkupit

Skuadra e Velesit, njëherit konkurrenti kryesor i Futsal Shkupit për titullin kampion në elitën e futsalit vendor mbrëmë ka bërë një hap fals në transfertën ndaj Zhelezarecit, duke barazuar me rezultatin 5:5, njofton “infOSport.mk”. Ky rezultat i mundësoi skuadrës së Futsal Shkupit të thellojë diferencën tashmë në 9 pikë, diferencë

Bardhi: Kishim mundësi të shënojmë që në pjesën e parë

Autori i golit të vetëm të Maqedonisë ndaj Sllovenisë, Enis Bardhi ka folur pas ndeshjes të zhvilluar në Lubjanë. “E dinim që do të jetë ndeshje e vështirë, me Slloveninë që do të luajnë lojë agresive me dëshirë për të fituar ndeshjen. Por edhe ne nuk erdhem këtu që të dorëzohemi

Miqësorja e 19-vjeçarëve, Shqipëri – Maqedoni mbyllet me barazim (VIDEO)

Të dielën në Korçë 19-vjeçarët e Shqipërisë dhe Maqedonisë zhvilluan një ndeshje miqësore, e cila në fund u mbyll me barazimin 1:1, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” e Nevil Dedes ishin kundërshtarë më i mirë në fushë, duke krijuar më shumë raste shënimi, ndërsa shumë pak mungonte që në minutën e 91-të

Sejdini dhe Çeferin së bashku ndoqën Slloveni-Maqedoni (FOTO)

Ndeshja e turit të dytë eliminator të Evropianit 2020 ndërmjet Sllovenisë dhe Maqedonisë së Veriut bëri që presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë Muamed Sejdini dhe ai i UEFA-së Aleksandar Çeferin të ndjekin së bashku ndeshjen nga tribuna VIP e stadiumit “Stozhice”. Kreu i UEFA-së, përveç urimit me letër që

Bardhi bënë që Maqedonia të kthehet me barazim nga transferta me Slloveninë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë është kthyer me barazim nga transferta në Ljublanë ndaj Sllovenisë, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e dytë në kuadër të grupit “G” të eliminatoreve për Europianin e vitit 2020, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia edhe pse pushimin e mbylli në disavantazh, falë një goli të Enis Bardhit në minutën

Lojë agresive në Lubjanë, për 20 minuta 4 kartona të verdhë për Maqedoninë

Fillimi i ndeshjes në “Stozhice” të Lubjanës ndërmjet Sllovenisë dhe Maqedonisë ka treguar lojë agresive në 20 minutat e para, me përfaqësuesen e vendit që është ndëshkuar me katërt kartona të verdhë. Mbrojtësi Egzon Bejtullai u ndëshkua i pari për një start të palejuar, ndërsa pas tij Visar Musliu për shkak

Fanella të Lids Junajtedit dhe Alioskit në Lubjanë (VIDEO)

Para fillimit të takimit Slloveni-Maqedoni në kuadër të raundit të dytë eliminator për Kampionatin Evropian 2020 kanë tërhequr vëmendje disa tifozë në stadium të veshur me fanella të Lids Junajtedit me emër të Ezgjan Alioskit. Sigurisht grupi i veshur me fanella të Lids Junajtedit kanë qenë familjarë të Alioskit, të cilët