Ndeshja Achnas-Doxa kaloi në regji të treshes së lojtarëve shkupjan, Sadik kishte fjalën kryesore (VIDEO)

Ndeshja e javës së 15-të në elitën e futbollit qipriot midis Achnas dhe Doxa kaloi në regji të lojtarëve shkupjan, Damjan Shishkovski, Dule Trajçevski dhe Berat Sadik, njofton “infOSport.mk”. I pari, Shishkovski në minutën e 10-të ndali penaltinë e çekut Zdenek Folprecht, i dyti, Trajçevski në të 35-tën u ndëshkua me

Shkupjani Berat Sadik shënon sërish, merr kryesimin në listën e golashënuesve në Qipro (VIDEO)

Berat Sadik ka rezultuar deçiziv në fitoren e skuadrës së tij, Doxa ndaj Achnas në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në elitën e futbollit qipriot, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë rezultoi të jetë shumë e luftuar nga të dyja skuadrat, ndërsa e njëjta në fund dhuroi vetëm një gol

Njihuni me goleadorin shkupjan që udhëheq listën e golashënuesve në Qipro

Futbollistë shqiptarë gjithandej, e mbi të gjithë mjaft të suksesshëm. I tillë është rasti edhe me sulmuesin Berat Sadik, me origjinë nga Shkupi, që aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Doxa, në Superligën e Qipros, shkruan “infOSport.mk”. Berat Sadik është një emër i njohur për futbollin europian, pasi i njëjti për