Disfata nga Maqedona e Veriut, FFK merr vendimin zyrtar për trajnerin Çallandes

Strategu zviceran, Bernard Çallandes edhe përkundër kritikave të shumta nga gazetarët kosovar gjatë konferencës për shtyp pas eliminimit të Kosovës në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, do të vazhdojë të udhëheq përfaqësuesen kosovare. Disfata e mbrëmshme ndaj Maqedonisë së Veriut dhe në përgjithësi rezultatet e

Çallandes komenton ndeshjen me Greqinë dhe gjestin e Berishës ndaj tij!

Bernard Challandes në një intervistë për “RTK” ka komentuar disfatën e përfaqësueses së Kosovës ndaj Greqisë. Ai kishte mbetur i zhgënjyer nga ajo që futbollistët “dardan” treguan në fushën e blertë të stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë. “Jam i zhgënjyer paksa sepse bëmë gabime të panevojshme, në pësimin e të dy