Ditë e shkarkimeve të trajnerëve në Shqipëri! Dinamo dhe Vllaznia shkarkojnë Devollin dhe Brdariç

Dita e sotme doli të jetë ditë e shkarkimeve në Superligën shqiptare. ishin drejtuesit e Dinamo Tiranës që të parët morrën hapin, duke i dhënë fund bashkëpunimit me Bledar Devollin, derisa pasdite edhe Vllaznia vendosi 0të shkarkojë nga detyra trajnerin Thomas Brdariç, duke e cilësuar përgjegjës të rezultateve të dobëta