Bufon sot feston 40 vjetorin e lindjes!

Xhanluixhi Bufon mbush sot 40 vjeç. Legjenda e Juventusit dhe kombëtares italiane ende nuk ka vendosur nëse ky është për të sezoni i fundit i karrierës, ndoshta sepse nuk ka qenë një sezon dhe aq i mirë deri tani. Në nëntor qau për dështimin e Italisë për t’u kualifikuar në atë

Ish legjenda e Juves sheh Strakoshën si pasardhës të Bufonit te Juventusi

Ish legjenda e Juventusit dhe njëherit Kombëtares italiane, Pietro Anastasi, mendon se gardiani shqiptarë i Lacios, Thomas Strakosha mund të jetë pasardhësi ideal i Xhanluixhi Bufon në portën e kampionëve të fuqi të Italisë. Ish-sulmuesi i njohur italian, në një intervistë të dhënë për “Radio Incontro Olympia”, ka shpjeguar se sheh