Daku pas golit dhe fitores ndaj Polonisë: “Allahu është më i madhi”

Mirlind Daku ka zhvilluar ndeshjen e dytë me fanellën e kombëtares shqiptare. Ylli nga Gjilani shënoi një supergol në fitoren 2:0 të Shqipërisë ndaj Polonisë, teksa golin e parë e kishte realizuar shkupjani, Jasir Asani. Ky gol ka gëzuar tej mase futbollistin shqiptarë nga Kosova, i cili kishte reaguar përmes rrjeteve sociale,

Daku: Sonte Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit

Sulmuesi i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Mirlind Daku, ishte njëri ndër autorët e golave në fitoren 3:1 të “dardanëve” të rinj ndaj Turqisë, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti i Osijkeut pas përfundimit të ndeshjes tha se goli i sotëm është rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të muajit të shenjtë