Vijnë dy rinovime të reja te Struga Trim Lum

Pas vazhdimit të bashkëpunimit me shkupjanin, Florent Osmani, drejtuesit e Struga Trim Lum kanë vendosur të vijojnë bashkëpunimin edhe me dy emra të tjerë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është mbrojtësin e talentuar Klisman Cake dhe sulmuesin Dejan Cvetanoski. Me 21-vjeçarin Cake, është arritur marrëveshje dy vjeçare, ndërsa me 30-vjeçarin Cvetanoski, drejtuesit e Struga

Tjetër largim nga rradhët e Pobedës

Vazhdojnë largimet nga rradhët e skuadrës së Pobedës nga Prilepi. Pas Filip  Najdovskit, Aleksandar Ristevskit dhe Aleksandar Nedanoskit, futbollisti i rradhës që largohet nga rradhët e skuadrës nga Pelagonia, është  Dejan Cvetanoski. Ky i fundit edhe përfundimisht është larguar nga Pobeda, dhe tashmë është në kërkim të një skuadre të re,