Bregallnica dhe Ilievski ndajnë rrugët

Dobrinko Ilievski më nuk është trajner i Bregallnicës së Shtiipit, një ndër skuadrat pretendente për tu inkukadruar në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, transmeton “infOSport.mk”. Lajmin për ndërprerjen e bashkëpunimit e kanë konfirmuar edhe nga vetë klubi nga qyteti i Shkupit, të cilët njoftojnë se me pëlqim të dyanshëm erdhi

Ilievski kësaj rradhe fton 3 shqiptarë te Maqedonia U21

Për dallim nga herave të kaluara kur me përfaqësuesen U21 të Maqedonisë ftonte vetëm një shqiptarë, kësaj rradhe trajneri i shpresave të vendit ka grumbulluar 3 futbollistë shqiptarë, përfshirë këtu të zakonshmin Agron Rufati (Istra 1961),  si dhe Nehar Sadikin (Admira Vaker), dhe Erdon Dacin (Konjaspor), njofton ‘infOSport.mk’. Për këtë të

Dobrinko Ilievski te Maqedonia U21 fton vetëm një shqiptarë

Seleksionuesi i përfaqësueses U21 të Maqedonisë për dallim nga seleksionuesi i përfaqësueses A, Igor Angellovski po shpërfillë futbollistët shqiptarë, shkruan 'infOSport.mk'. Ai në prag të dy ndeshjeve miqësore që do ti zhvillojë në Mal të Zi gjatë këtij muaji, ka bërë zyrtare listën e futbollistëve, ku bie në sy vetëm emri