Florian Marku  gati për të mbrojtur brezin ndërkombëtar në kategorinë IBF

Boksieri shqiptar, Florian Marku, është gati për të mbrojtur titullin ndërkombëtar në kategorinë IFB, përballë britanikut, Kris Jenkins. Sfida do të zhvillohet në datën 2 prill, në “Utilita Arena” në Njukasëll, në një betejë që pritet të dhuroi shumë emocione. Florian Marku shihet pretendent në betejën me uellsianin dhe nëse ja del

Prodan provokon Markun, boksieri shqiptarë tenton të sulmojë ukrainasin në press konferencë! (VIDEO)

Boksieri shqiptar Florian Marku do të përballet me boksierin MaKSim Prodan këtë të shtunë, në stadiumin “Tottenham Hotspur” të Londrës. Konferenca për shtyp para luftës mes këtyre dy boksierëve ishte tepër tensionuese. Ishte boksieri ukrainas që provoki Markun duke i thënë se ka bërë gabim që ka pranuar ndeshjen me të.  “Ky flet