Dy futbollistë shqiptarë në 11-shin më të mirë në futbollin kroat

Futbollistët dhe trajnerët në elitën e futbollit kroat kanë përzgjedhur formacionin më të mirë të sezonit që lamë pas, ndërsa në të nuk kanë munguar edhe futbollistët shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e 11-shesh më të mirë janë edhe Arijan Ademi i Dinamo Zagrebit dhe Lirim Kastrati i Lokomotivës së Zagrebit. Ademi, ishte