ZYRTARE, Vardari ndahet me treshen Grnçarov-Bllazhevski-Gligorov

Paralajëmrimet që tashmë një kohë të gjatë qarkullonin nëpër mediat vendase, përfshirë edhe "infOSport.mk", tashmë edhe janë bërë realitet. Skuadra nënkampione e Maqedonisë, Vardari edhe zyrtarisht ka lënë të lirë futbollistët me përvojë si Dejan Bllazhevski, Boban Grnçarov dhe Nikolla Gligorov, të cilët mund të kërkojnë mjedis të ri. Që të

Alimi dhe Zhunior me dy gola i uruan ditëlindjen kapitenit të Vardarit, Grnçarov

Kapiteni i Vardarit, Boban Grnçarov, të shtunën (12 gusht) festonte ditëlindjen e tij të 35-të, që në fund nuk rezultoi aq e këndshme, pasi mbrojtësi i skuadrës shkupjane në fund me ekipin e tij kokëulur u larguan nga Tetova, shkruan “infOSport.mk”. Vardari u mund me rezultatin 2:0, duke bërë që sezonin