Hadërgjonaj heroi i Kasimpasha! Me gol në minutën e 97-të i siguroi fitoren skukadrës së tij

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Florent Hadergjonaj është treguar vendimtar për klubin e tij turk, Kasmipasha, në ndeshjen e vlefshme për javën e 31 të Superligës turke, njofton “infOSport.mk”. Kasimpasha e tij shënoi fitore 2:1 ndaj Gaziantep, ndërsa ishte pikërisht goli i Hadërgjonajt, që i siguroi fitoren skuadrës vendase. Ndryshe të parët

Vazhdon të shtohet kolonia e shqiptarëve në futbollin turk!

Florent Hadërgjonaj edhe zyrtarisht do të jetë një futbollistë i ri i Kasimpasha, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, pjesë e kësaj skuadre ishte edhe edicionin e kaluar, mirëpo duke luajtur vetëm në formë huazimi nga rradhët e skuadrës angleze të Hadersfilld.

ZYRTARE, Florent Hadërgjonaj i thotë “PO” Kosovës

Futbollisti kosovar, Florent Hadërgjonaj, që aktualisht luan në Premierligën angleze me skuadrën e Hadersfilld, sot edhe zyrtarisht është pajisur me pasaportën e Republikës së Kosovës. Lajmi është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. “Në këtë ditë të veçantë për vetë futbollistin, por edhe për Përfaqësuesen e

Petkoviç nuk e fton te Zvicra, Hadërgjonaj mund të zgjedh Kosovën!?

Seleksionuesi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Në mesin e futbollistëve të ftuar nuk bënë pjesë edhe futbollisti kosovar i skuadrës angleze të  Hadersfilld, Florent Hadërgjonaj, ndërsa është ky një sinjal