Ndodhi edhe kjo në derbin lokal të Shkupit, vëllai i shënon vëllait (VIDEO)

Dy vëllezër, mirëpo në dy skuadra të ndryshme zbritën sot në fushën e stadiumit në Gjorçe Petrov, aty ku ekipi nikoqir i Makedonija GJ.P në fund regjistroi fitore 2:1 përballë rivalit lokal, Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për vëllezërit Aleksovski, Filip dhe Igor, që aktualisht mbrojnë ngjyrat e skuadrave shkupjane, Makedonija

Lajme jo të mira për Karan, dëmtohet portieri Aleksovski! Rikthehet në Shkup

Skuadra e FC Shkupit tashmë 7 ditë me rradhë po zhvillon fazën e dytë të përgatitjeve në Antalia të Turqisë, ku kanë zhvilluar edhe dy ndeshje kontrolluese. Gjithçka shkonte mirë deri ditën e martë, kur në stërvitjen e pasdites portieri Igor Aleksovski kishte lënduar rëndë gjurin. Edhe pse ai ka bërë kontrollimet e

Aleksovski flet si “bardhekaltër”

Ashtu edhe siç kishimm paralajmëruar që më herët, ashtu edhe ndodhi. Portieri Igor Aleksovski pasi shkëputi kontratën me Vardarin, sot u prezantua te FC Shkupi, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, me opcion për të vazhduar të njëjtën edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. Është ky përforcimi