NBA, fitojnë Indiana e Minnesota

Në orët e pasmesnatës në NBA ligën profesioniste në program ishin dy ndeshje, ku fitoreve në fund iu gëzuan Indiana dhe Minesota, njofton “infOSport.mk”. Indiana si mysafir demoloi Feniks Sans me rezultatin 97:120, teksa Minesota në teren vendas me rezultatin 120:103 ngadhnjeu ndaj Portlandit. Skuadra nga Indianapolis falë një pjese të parë