Izraeli mund Skocinë, Shqipëria renditet e fundit në grup (VIDEO)

Izraeli ka shënuar fitoren e parë në kuadër të grupit 1 në Ligën ‘C’, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kundërshtari i ardhshëm i Shqipërisë sonte në terren vendas mundi Skocinë me rezultatin 2:1, që ishte njëherit edhe fitorja e parë, për më tepër me përmbysje, duke marrë një sukses që

Taulant Xhaka mendon për fitoren e Shqipërisë ndaj Izraelit (VIDEO)

Shqipëria ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Izraelit në ndeshjen e parë të grupit "C" në kuadër të Ligës së Kombeve falë një super goli të shënuar nga Taulant Xhaka, njofton "infOSport.mk". Xhaka shënoi në minutën e 55-të pas një goditje nga distanca me të djathtën e tij, kur pranoi një

Argjentina anulon ndeshjen me Izraelin, shkak “presioni” i palestinezëve

Federata e futbollit të Argjentinës ka vendosur të anulojë ndeshjen miqësore kundër Kombëtares së Izraelit, transmeton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë duheshe të zhvillohet me 9 qershor në Jerusalem, mirëpo “gauçosët” u tërhoqën nga zhvillimi i këtij takimi për shkak presionit nga ana e përfaqësuesve të Palestinës, njofton “Mundo Deportivo”. Shefi i futbollit

Gjyshja uron nipin e saj Hemed dhe Izraelin para ndeshjes me Maqedoninë

Një vizitore shumë e veçantë ishte prezente gjatë një seance stërvitore të Kombëtares së Izraelit, në prag të ndeshjes me Maqedoninë. Gjyshja e Tomer Hemed erdhi në stërvitje për t’i uruar e sjellë fat kombëtares së Izraelit në ndeshjen e nesërme në “Sammy Ofer” të Haifas kundër përfaqësueses së Igor Angellovskit. Kujtojmë,