Jeri Mina shumë pranë transferimit tek Junajtedi

Trajneri i Mançester Junajtedit, Hoze Murinjo  me ngulm po kërkon përforcime për sezonin e ardhshëm. Objektivi kryesor i portugezit është Jeri Mina, kartoni i të cilit zotërohet nga Barcelona. Sipas mediave spanjolle, klubi anglez dhe kolumbiani kanë arritur akordin paraprak, por mbetet për t’u bindur “katalunasit”. Nëse palët arrijnë marrëveshjen, 23-vjeçari