Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës transferohet te Cyrihu!

Një ndër futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Kosovës edicionin e kaluar në Ligën e Kombeve, por edhe në ndeshjet eliminatore për Europianin e vitit 2021-të, Fidan Aliti, karrierën e tij do ta vazhdojë në futbollin elitarë të Zvicrës, njofton “infOSport.mk”. Aliti ka vendosur të braktis rradhët e skuadrës suedeze

Skuadra e Kalmar ja sheh hajrin Fidan Alitit, përfiton të holla nga UEFA!

Skuadra suedeze e Kalmar i’a ka parë hajrin futbollistit të Përfaqësuesës së Kosovës, Fidan Aliti. Kjo nënkupton se klubi suedez me përfaqësimin e futbollistit shqiptar me Kosovën në eleminatoret e ‘Euro 2020’ si dhe në Ligën e Kombeve, ka përfituar mbështetje financiare nga UEFA, shkruan GazetaSheshi. Nga mbështetja e UEFA-s janë 12

Shënojnë Asani dhe Aliti, mirëpo shkupjani eliminoi reprezentuesin kosovar (VIDEO)

Jasir Asani dhe Fidan Aliti kanë lënë gjurmë në përballjen e tyre të parë në futbollin suedez, teksa sonte u përballën njëri kundër tjetrit në një ndeshje të Kupës së Suedisë, njofton “infOSport.mk”. Të dy futbollistët shqiptarë arritën të gjejnë rrjetën në duelin mes AIK dhe Kalmar, por në fund ishte