Kanselo: Kalimi te një klub i madh si Juve ëndërr që mu bë realitet  

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi të mërkurën pas dite ka bërë zyrtare transfertën e mbrojtësit portugez, Zhoao Kanselo nga rradhët e skuadrës spanjolle të Valencias. Detaje rreth shumës së transfeirmit nuk ishin bërë publike në sajtin zyrtarë të “Zonjës së Vjetër”, mirëpo sipas informacioneve që vijnë nga Italia, tironezët do të

Juventusi brenda 24 orëve finalizon transferimin e Kanselos

Skuadra kampione e Juventusit brenda 24 orëve pritet të finalizojë transferimin e mbrojtësit, Zhoao Kanselo, njofton “Mediaset Premium”, përcjellë “infOSport.mk”. Portugezi javën tjetër pritet të arrijë në Torino në fillim të javës që vjen, kur edhe do të kalojë testet mjekësore te skuadra e re. Drejtuesit e Juventusit dhe Valencias kanë arritur