Ndodhi edhe kjo në “Serie C”, trajneri hyn në fushë dhe ndal një sulm të kundërshtarit

Katania në kuadër të javës së 12-të në Serie C mundi Vibonesen me rezultatin 2:1. Kjo fitore erdhi mes shumë vështirësish, pasi miqtë në fund rrezikuan shumë portën e vendasve. Për të ruajtur avantazhin është dashur edhe ndihma e trajnerit Xhuzepe Rafaele. Një kundërsulm i Vibonese ishte gati të niste pas