Partizani i ka vënë syrin Cakes së Shkëndijës

Klisman Cake shumë lehtë mund të ndodhë që të largohet nga Shkëndija gjatë këtij afati kalimtarë. Sipas "Panorama Sport", Cake është i zgjedhuri i Partizanit për qendrën e mbrojtjes. I njëjti burim mëson se lojtari dëshiron të largohet nga Shkëndija për shkak të minutave të pakta dhe drejtuesit e të kuqve e

Cake: Ta shfrytëzojmë atmosferën pozitive dhe të marrim pikët e plota ndaj Ak.Pandev

Shkëndija – Akademia Pandev është derbi i javës së 21-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”.  Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në Tetovë, aty ku Shkëndija ka pësuar vetëm një disfatë në 10 ndeshje, ku ka regjistruar edhe 7 fitore. Ndërkohë fitoren e parë do ta kërkojë përballë

Cake flet si “kuqezi”: Me Shkëndijën do festojmë shumë tituj bashkë

“Mendoj se Shkëndija e ka skuadrën më cilësore në Ligë” - tha Klisman Cake pas prezantimit të tij me fanellën e Shkëndijës. 22-vjeçari me origjinë nga Pogradeci i Shqipërisë me Shkëndijën nënshkroi kontratë në kohëzgjatje prej 3 viteve e gjysmë, ndërsa pritet të përforcojë dukshëm repartin e mbrojtjes të “kuqezinjëve”, edhe pse

Cake edhe zyrtarisht i Shkëndijës, “kuqezinjtë” e prezantojnë me një super video (VIDEO)

Tashmë është zyrtare, Klisman Cake do të veshë fanellën e Shkëndijës. Një gjë të tillë “infOSport.mk” e paralajmëroi shumë orë më parë, ndërsa tashmë kjo ka marrë edhe formë, me Shkëndijën që e prezanton pak para mesnate në mënyrë të bujshme me anë të një videoje të publikuar në zyrtarë në

Ekskluzive, Klisman Cake një futbollistë i ri i Shkëndijës!

Shkëndija vazhdon të përforcojë skuadrën me futbollistë cilësorë, teksa informacione të sigurta pranë “infOSport.mk”, bëjnë me dije se skuadra kampione në fuqi ka arritur marrëveshje me futbollistin e Struga Trim Lum, Klisman Cake. Futbollisti shqiptarë ishte një ndër më të mirët te Struga Trim Lum gjatë këtyre dy viteve e gjysmë,

Vijnë dy rinovime të reja te Struga Trim Lum

Pas vazhdimit të bashkëpunimit me shkupjanin, Florent Osmani, drejtuesit e Struga Trim Lum kanë vendosur të vijojnë bashkëpunimin edhe me dy emra të tjerë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është mbrojtësin e talentuar Klisman Cake dhe sulmuesin Dejan Cvetanoski. Me 21-vjeçarin Cake, është arritur marrëveshje dy vjeçare, ndërsa me 30-vjeçarin Cvetanoski, drejtuesit e Struga