Kumanova dhe KF Bashkimi në zi!

Një lajm i trisht na vjen nga Kumanova, e që është i ndërlidhur ngushtë me KF Bashkimi dhe tifozët e kësaj skuadre “Ilirët”. Sot në moshë fare të re nga jeta u nda anëtari i këtij grupi, Kastriot Sopi, të cilin “Ilirët” do ta kujtojnë me mallë. Pikërisht ishte grupi i tifozëve

Valon Hamdiu përgënjeshtron zërat e fundit, nuk më ka kontaktuar askush nga Maqedonia

Futbollisti i talentuar shqiptarë më origjinë nga Kumanova, Valon Hamdiu, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës zvicerane të Vintertur, ka përgënjeshtruar zërat e fundit, lidhur me një kalim të tij të mundshëm te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut. Në një prononcim ekskluziv për “infOSport.mk”, Hamdiu tha se deri më

Kumanova mundi Pejën dhe kualifikohet në finalen e Ligës Ballkanike

Basketbollistët e Kumanovës kanë siguruar një vend për në finalen e madhe të Ligës Ballkanike, pasi në gjysmëfinale në një ndeshje dramatike mposhtën Pejën nga Kosova, me rezultatin 86:80, duke përmbysur rezultatin nga ndeshja e parë në Pejë, kur pejanët kishin triumfuar me rezultatin 83:79, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Kosova ishte