“Çfarë gjuhe flitet në Kosovë”? Dajaku i habit të gjithë me përgjigjen e tij!

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Leon Dajaku, është një futbollist i gjigandëve të Bajern Munih, por që aktualisht në formë huazimi po luan tek skuadra e Union Berlinit. Në një intervistë për median gjermane “AFTV”, sulmuesi Dajaku i pyetur se cila gjuhë flitet në Kosovë, u shtang për një moment dhe u

Bajerni i Munihut huazon Dajakun te një nga skukadrat e Bundesligës!

Bajerni i Munihut ka vendosur që ta huazojë Leon Dajakun te një nga skuadrat e Bundesligës, me qëllim që i njëjti të përfitojë më shumë përvojë nga ndeshjet e elitës gjermane, përcjellë “infOSport.mk”. Sipas asaj që raportojnë mediat gjermane, 19-vjeçari shqiptarë do të huazohet te skuadra e Union Berlin, që këtë

Bundesligës iu shtua edhe një talent shqiptarë

Numri i talentëve shqiptarë në Bundesligën gjermane të futbollit vetëm po shtohet. Pas Meritan Shabanit, Elvis Rexhebeçaj dhe Florent Musliut, futbollistë këta që janë në moshë të re, së fundi në kampionatin elitarë gjerman ka debutuar edhe Leon Dajaku, shkruan ‘albinfo.ch.’. Bëhet fjalë për një futbollistë vetëm 17-vjeçar, që ka lindur