Dy futbollistë shqiptarë në 11-shin më të mirë në futbollin kroat

Futbollistët dhe trajnerët në elitën e futbollit kroat kanë përzgjedhur formacionin më të mirë të sezonit që lamë pas, ndërsa në të nuk kanë munguar edhe futbollistët shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e 11-shesh më të mirë janë edhe Arijan Ademi i Dinamo Zagrebit dhe Lirim Kastrati i Lokomotivës së Zagrebit. Ademi, ishte

Dy shqiptarë në mesin e më të mirëve në Kroaci, Lirim Kastrati ylli i javës

Lokomotiva e Zagrebit falë futbollistëve shqiptarë që ka në rradhët e veta po vazhdon të shkëlqejë në futbollin elitarë të Kroacisë, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra nga kryeqendra kroate të martën si vendas me shifrat 3:0 mposhti  skuadrën e Slaven Belupo, duke u renditur kështu në pozitën e katërt, vetëm dy pikë

Lirim Krastrati largohet nga Lokomotiva e Zagrebit, e kërkojnë në Gjermani

Futbollisti i talentuar kosovar, Lirim Kastrati në fund të këtij edicioni pritet të largohet nga skuadra kroate e Lokomotivës së Zagrebit. 19-vjeçari e ka nisur furishëm këtë sezon në kampionatin elitar kroat, ku ka bërë 17 paraqitje, duke regjistruar edhe 7 gola dhe 2 asistime. Për shërbimet e Lirim Kastratit interesohen shumë skuadra, në mesin e

Bolonja nënshkruan me talentin shqiptarë Kastrati

Skuadra e Bolonjas mendon edhe për të ardhmen, ndaj dhe drejtuesit e kësaj skuadre së fundmi kanë arritur marrëveshje me futbollistin e talentuar shqiptarë, Lirim Kastrati. Një gjë të tillë ka njoftuar “TuttoMercatoËeb.com”, sipas së cilës mbrojtësi shqiptarë i lindur në vitin 1999 ka nënshkuar kontratë 3-vjeçare me Bolonjan, te e

Bolonja i vë syrin mbrojtësit shqiptarë

Skuadra nga “Serie A”, Bolonja është hedhur në sulm për mbrojtësin shqiptarë, Lirim  Kastrati. Bëhet fjalë për një futbollist mjaft të ri në moshë, vetëm 19-vjeç, që aktualisht është pjesë e grupmoshave të reja të Romës. Kastrati me “verdhekuqtë” nga kryeqendra italiane numëron 57 ndeshje dhe dy gola, ndërsa sipas asaj

Lirim Kastrati ndez “luftën” mes Shqipërisë dhe Kosovës

Ndizet edhe më shumë debati mes Shqipërisë dhe Kosovës sa u përket talentëve shqiptarë të futbollit  dhe tentativave të afrimit të tyre nga të dyja përfaqësueset. Ditën e fundit, në mediat kosovare ka qarkulluar lajmi se FSHF po mundohej të afronte futbollistin e talentuar 19-vjeçar Lirim Kastrati, ndërsa një gjë

Edhe një tjetër futbollist shqiptar braktis Shqipërinë për Kosovën (FOTO)

Lirim Kastrati është futbollisti i rradhës shqiptarë që ka vendosur të braktis kombëtaren e Shqipërisë dhe ti bashkohet Kosovës. Bëhet fjalë për një futbollist vetëm 18-vjeçar, i cili deri tani ka qenë pjesë e grupmoshave të Shqipërisë, ndërsa tani ka vendosur të përfaqësojë vendin e tij, Kosovën. Kastrati është me origjinë nga