Zeqiri kalon me sukses vizitat mjekësore dhe transferohet në Premierligë

Sulmuesi me origjinë nga Kosova, Andi Zeqiri është vetëm një hap larg firmës me klubin e Premierligës, Brajton. Futbollisti 21-vjeçar ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe firma mbi kontratë e zyrtarizimi është vetëm çështje orësh. Me prindër nga Ferizaj, Andi Zeqiri ka lindur në Lozanë të Zvicrës, ku edhe është

Futbollisti shqiptarë “driblon” Parmën, arrinë akord me klubin anglez

Andi Zeqiri pa dyshim se është njëri nga sulmuesit më të mirë shqiptarë që luan në kampionatet e huaja. Ai sezonin e kaluar ishte shndërruar në një “makineri” golash te skuadra e Lozanës në Zvicër, duke shënuar plotë 22 gola në gjithsej 37 ndeshje, përfshirë këtu ndeshjet  kampionale dhe të