Majlinda e artë në Dyzeldorf

Një tjetër sukses i jashtëzakonshëm i xhudistes kosovare, Majlinda Kelmendit. Kampionia olimpike dhe njëherit kampion e botës, ka fituar medaljen e artë në “Grand Slam-in” e Dyzeldorfit në Gjermani. Kelmendi në finalen e madhe mundi xhudisten nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasuren, edhe atë vetëm pas pak sekondash, ndërsa gjatë të gjitha luftërave ajo

Majlinda Kelmendi arrinë në finalen e Dyzeldorfit (VIDEO)

Kampionja olimpike, Majlinda Kelmendi, ka arritur të sigurojë medalje, pasi është kualifikuar në finale të “Grand Slam-it” të Dyzeldorfit. Deri në finalen e madhe Majlinda mposhti koreanen, Bokyeong Jeong, brazilianen Eleudis Valentim dhe gjermanen, Verna Thumm, teksa në gjysmëfinale ajo ishte më e mirë se Italianja Odette Giuffrida. Vlen të theksohet

Nuk ndalet Majlinda! Kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit botëror të xhudos që po zhvillohet në kryeqendrën hungareze në Budapest. Në çerekfinale në kategorinë deri në 52 kilogram, fitusja e medaljes olimpike ka mposhtur francezen, Amandine Buchard, ndërsa paraprakisht në rrethin e tretë Majlinda mposhti italianen, Odette Giuffrida.. Kelmendi në gjysmëfinale të kësaj