Ja kush do e drejtojë finalen e Kupës, Struga Trim Lum-Makedonija Gj.P!

Komisioni i garave pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ka caktuar arbitrët, që do të ndajnë drejtësinë në finalen e Kupës së Maqedonisë, midis Struga Trim Lum dhe Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Finalen e edicionit 2022/23, do ta referojë shkupjani Igor Stojçevski, të cilit do i ndihmojnë edhe Daniell Vasilevski dhe

FC Shkupi dhe Makedonija Gj.P të pamëshirshëm, Shkëndija e mbyll me avantazh pjesën e parë

FC Shkupi dhe Makedonija GJ.P janë treguar të pamëshirshëm ndaj kundërshtarëve të tyre që në 45 minutëshin e parë, duke treguar se për momentin janë disa shkallëmë të mirë se Kit Go, gjegjësisht, Sasa, dy skuadra këto pjesë e Ligës së Dytë – Lindje, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi po avanson me

LPFMV, sot në program janë 4 ndeshje

Liga e Parë Futbollistike  sot do të na dhurojë edhe 4 takimet e fundit të javës së dytë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija në Tetovë në përballjen mes skuadrave shqiptare do të mirëpret Struga Trim Lumin, derisa në Çair mejdanin do të ndajnë dy skuadrat shkupjane, FC Shkupi dhe Makedonija GJ.P. Renova do të

LDFM-Perëndim, Java 22: Fitojnë favoritët, vazhdon lufta për dy vendet e para

Sot në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë – Perëndim u zhvilluan ndeshjet e javës së 22-të, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat favorite pa probleme arritën fitoret e tyre të rradhës, duke vazhduar në këtë mënyrë ëndërrën për inkuadrim në elitën e futbollit vendor. Gostivari pa shumë probleme  mundi Zajazin në Kërçovë me