Maqedonia U16 mundet nga Austria në ndeshjen e parë kontrolluese

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë është mposhtur 2:0 nga Austria në ndeshjen e parë kontrolluese. Austria bëri një lojë të shkëlqyer dhe mori një fitore të merituar. Të përzgjedhurit e seleksionuesit, Rade Karanfiloski kishin disa mundësi për të shënuar gol, por pa arritur ti realizojnë. Dobis në minutën e 13-të nga një penallti

Maqedonia U16 e Bearit barazon në ndeshjen e dytë kundër Gjeorgjisë

Maqedonia e  Veriut U-16 ka zhvilluar dy ndeshje kontrolluese kundër Gjeorgjisë në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Një barazim dhe një disfatë është epilogu i këtyre dy përballjeve të zhvilluara në Tbilisi. Pas disfatës minimale 1:0 në ndeshjen e parë, të përzgjedhurit e trajnerit Dashmir Beari në ndeshjen e dytë të zhvilluar gjatë ditës

Maqedonia U16 e Bearit në Çair barazoi pa gola ndaj moshatarëve slloven

Përfaqësuesja U16 e Maqedonisë, që udhëhiqet nga seleksionuesi shqiptarë,  Dashmir Beari, ka barazuar pa gola (0:0) kundër moshtarëve të Sllovenisë, dje në miqësoren e parë që u zhvilua në stadiumin e FC Shkupit në Çair. Të përzgjedhurit e trajnerit Beari kanë treguar një paraqitje të mirë, duke krijuar disa raste të

Maqedonia U16 fituese e turneut zhvillimor në Shkup

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka fituar vendin e parë në turneun zhvillimor nën përkujdesjen e UEFA-s për grupmoshat U-16, që këtyre ditëve u zhvillua në kryeqendrën tonë, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Goran Stankovski në konkurrencë me Gjeorgjinë, Azerbajxhanin dhe Arabinë Saudite, arritën tre fitore, duke dalë në fund fitues me

Maqedonia U16 dy ndeshje, dy fitore në turneun në Bosnje, shkëlqen edhe Fisnik Saliu

Përfaqësuesja e Maqedonisë U16 këtyre ditëve po merrë pjesë në një nga  turnetë zhvillimor të UEFA-s që po mbahet në Bosnje e Hercegovinë, njofton “infOSport.mk”. Djelomshat e rinj të vendit të udhëhequr nga trajneri Mario Vujoviç e nisën mbarë këtë turne, duke shënuar dy fitore nga po aq ndeshje. Ata e