Maqedonia U16 mundet nga Austria në ndeshjen e parë kontrolluese

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë është mposhtur 2:0 nga Austria në ndeshjen e parë kontrolluese.

Austria bëri një lojë të shkëlqyer dhe mori një fitore të merituar. Të përzgjedhurit e seleksionuesit, Rade Karanfiloski kishin disa mundësi për të shënuar gol, por pa arritur ti realizojnë.

Dobis në minutën e 13-të nga një penallti arriti të sjellë Austrinë në avantazh. Në momentet e fundit të ndeshjes, Deshishku finalizoi shifrat në 2:0.

Maqedonia dhe Austria do të luajnë një tjetër ndeshje kontrolluese më 23 mars.

Leave a Reply