Mark Markez shpallet kampion në MOTO GP

Andre Dovizioso nuk ka arritur që të bëjë mrekullinë në garën e fundit në “MotoGP”. Në garën për Çmimin e Madh të Valencias, Mark Markez është kurorëzuar për herë të katërt me titullin kampion në klasin më të lartë, pas titujve të fituar në vitet 2013, 2014 dhe 2016. Sa i