Tifozja “e çmendur” pas Vedat Muriqit, e përjetëson në trupin e saj sulmuesin kosovar

Vedat Muriqi është shndërruar në futbollistin më të dashur për tifozët e Majorkws, te e cila skuadwr mban epitetin e golashwnuesit mw tw mirw. Këtë e dëshmon më së miri edhe fakti se një tifoze e klubit spanjoll e ka përjetësuar në trupin e saj sulmuesin kosovar. “Muajin tjetër kam ditëlindjen por

Kosova në ndeshjet e nëntorit edhe pa Vedat Muriqin!

Përfaqësuesja e Kosovës rrezikon të mbetet pa futbollistët kryesor për ndeshjet e nëntorit. Kosova gjatë këtij muaji do të zhvillojë plotë tre ndeshje, edhe atë fillimisht vëllazëroren me Shqipërinë, që më pas edhe dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, atë ndaj Sllovenisë dhe Moldavisë. Pas konfirmimit të mungesës së Milot Rashicës,

Lacio me Muriqin dhe Strakoshën do luaj në Ligën e Kampionëve

Lacio ka publikuar listën e futbollistëve, tek të cilët trajneri Simone Inzaghi do të mbështetet për ndeshjet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/2021, transmeton “infOSport.mk”. Në mesin e 23 futbollistëve të ftuar bëjnë pjesë edhe dy shqiptarët Thomas Strakosha dhe blerja e kësaj vere, Vedat Muriqi. Ky i fundit pritet