Skandal në Holandë, tifozët e Utrehtit sulmojnë me fishekzjarre portierin e Ajaksit (VIDEO)

Ndeshja në fjalë u ndërpre në minutën e 60-të, edhe atë për disa minuta, për shkak sulmeve të tifozëve vendas ndaj portierit kamerunas të Ajaksit, Andre Onana.... Një episod i shëmtuar ndodhi sot në përballjen e javës së 17-të në elitën e futbollit holandez në ndeshjen midis Utrehtit dhe Ajaksit. Ndeshja në