Dëmtimi i Dybalas nuk është serioz, Morata do të mungojë një muaj!

Alvaro Morata dhe Paulo Dybala mengjësin e sotëm kanë zhvilluar vizitat mjekësore në “J-Medical”, ku u janë nënshtruar ekzaminimeve specifike për të vlerësuar dëmtimet muskulare që pësuan në ndeshjen kundër Sampdorias. Sulmuesi spanjoll ka kryer i pari vizitat dhe menjëherë pas tij edhe ylli argjentinas. Sipas asaj që mëson “Sky Sport”