Angli-Francë, super çerekfinalja e Botërorit “Qatar 2022” (VIDEO)

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar me sukses fazën e 1/8 së finales në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, pasi mundi Senegalin me rezultatin 3:0, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë u formua edhe një super  çift çerekfinal, Angli-Francë, ndeshje kjo që në program është të shtunën. Përballja tjetër e sigurtë çerekfinale është

Formacionet zyrtare, Japoni-Senegal

Pas pak në Jekaterinburg do të zhvillohet derbi ndeshja e grupit “H”, ku mejdanin do të ndajnë dy skuadrat kryesuese, Japonia dhe Senegali, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja kombëtaret realizuan fitore në ndeshjet e para, dhe dëshirojnë të vazhdojnë me efektin e qindtpërqindtë. Atmosfera është mjaft pozitive te të dyja taboret, një