Ish futbollisti i Shkëndijës edhe zyrtarisht rikthehet në futbollin ballkanas

Ish futbollisti i Shkëndijës dhe Vardarit, Viktor Nildo Xhufo, është rikthyer sërish për të luajtur në futbollin ballkanas. Braziliani 27-vjeçar gjatë ditës së sotme ka firmosur me skuadrën sllovene të Koper, te e cila skuadër vjen si agjent i lirë, njofton “infOSport.mk”. Xhufo së fundmi ishte pjesë e skuadrës braziliane të