Brdarovski largohet nga FC Shkupi!

Vladica Brdarovski do të jetë futbollisti i tretë me rradhë që do të largohet nga rradhët e FC Shkupit, pas kapitenit Kristijan Naumovski dhe kostarikanit, Fredy Alvarez. Siç mëson “infOSport.mk”, drejtuesit e skuadrës shkupjane nuk kanë ndërmend të vazhdojnë bashkëpunimin me mbrojtësin 33-vjeçar, i cili me skuadrën nga Çairi ka

Brdarovski: Ne jemi kampionët dhe si të tillë duhet të na respektojnë, pres mbështetje të fuqishme ndaj Struga TL

FC Shkupi të dielën morri një fitore të madhe në transfertën në Strumicë ndaj Akademia Pandev, për më tepër që këtë ndeshje e mbylli me 2 lojtar më pak, pas kartonëve të kuq të dy mbrojtësve, Gagi Margvelashvili dhe Kristijan Ackovskit. Skuadra nga Çairi regjistroi fitore minimale 1:0, ndërsa kjo ka

FC Shkupi në ditën e fundit të merkatos kompleton dokumentacionin e një futbollisti kampion!

FC Shkupi në ditën e fundit të merkatos së verës ka prezantuar një futbollistë kampion, i cili te skuadra nga Çairi vjen nga rradhët e skuadrës kampione të Kosovës, FC Drita, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Vlladica Brdarovskin, i cili tituj kampion kishte përjetuar edhe në futbollin vendor me skuadrën

Ish futbollisti i Shkëndijës, lojtari më i shtrenjtë në Superligën e Kosovës

Viteve të fundit klubet e Superligës së Kosovës kanë bërë investime të mëdha si në infrastrukturë, po ashtu edhe në transferimin e futbollistëve të rinj, shkruan “infOSport.mk”.  Madje shumat që janë të gatshme ti paguajnë disa prej tyre u kanë prishur punë edhe skuadrave nga Superliga e Shqipërisë, që po

Drita e Gjilanit shpërrthen “bombën”, prezanton Brdarovskin e Vardarit

Drita e Gjilanit gjatë ditës së sotme ka bërë një super transferim, duke prezantuar para opinionit sportiv futbollistin e deritanishëm të Vardarit, Vladica Brdarovski, njofton “infOSport.mk”. Emri i këtij të fundit ishte i lidhur ngushtë edhe me Partizanin e Tiranës, mirëpo ndalesa për transfere të reja nga ana e UEFA-s për