E quan sakrificë për Ramazanin,  Vojvoda vrapon në 2 të mëngjesit për 40 minuta!

Aktualisht jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit dhe normalisht shumë lojtarë shqiptarë argjërojnë, sidomos shumica e atyre që vijnë nga Maqedonia dhe Kosova, të cilët janë besimtarë të rregullt dhe shumë të devotshëm. Një ndër ta është edhe Mërgim Vojovoda, i cili po bën një super sezon në Serie A

Vojvoda në formacionin më të mirë të javës në Serie A

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës Mërgim Vojvoda është zgjedhur në formacionin e javës në Serie A. Vojvoda kishte një paraqitje brilante në fitoren e Torinos në transfertë ndaj Salernitanas (0:1). Kosovari, pavarësisht se nuk shënoi dhe asistoi, ishte më i dalluari te skuadra e Torinos, duke u notuar me koeficientin 8.2 nga

Mërgim Vojvoda shpërthen në fund, gjen golin e dytë me Torinon (VIDEO)

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda ka gjetur edhe golin e dytë në Seria A. Kosovari ka shënuar gol në barazimin 1:1 të skuadrës së tij Torino përballë Hellas Veronas në transfertë. Vojvoda golin e epërsisë për Torinon e realizoi në minutën e 85-të, mirëpo fatkeqësisht, pas tre minutave, Dimarko barazoi

Përqafimi mes futbollistit shqiptarë nga Kosova dhe atij nga Serbia, rrëmben vëmendjen e mediave italiane!

Përqafimi mes futbollistit shqiptarë nga Kosova, Mërgim Vojvoda dhe atij me origjinë serbe, Sasha Lukiç, pasi ylli i përfaqësueses së Kosovës kishte shënuar golin e fitores përballë Parmës, ka rrëmbyer vëmendjen e mediave italiane. Në një artikull të “La Repubblica”, thuhet se nëse do të ishin takuar në një kohë tjetër,