Super Haxhi Krasniqi nokauton gjermanin Boesel dhe i’a rrëmben titujt kampion Bote në IBO dhe WBA

Robin Haxhi Krasniqi ka mundur me nokaut gjermanin Dominic Boesel, duke i rrëmbyer këtij të fundit dy titujt e rëndësishëm në peshën gjysmë të rëndë, atë të kampionit në IBO dhe WBA. 33 vjeçari Krasniqi dominoi meçin që nga fillimi, ndërsa goditjet e njëpasnjëshme dhanë rezultatin e duhur në raundin e