Shkëndija dhe Zahov mbyllin bashkëpunimin gati një dekadësh!

Shkëndija përmes faqes zyrtare ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me portierin Kostadin Zahov pas gati 9 sezoneve të përbashkëta. Me një kontribut të shquar dhe arritje të shumta, Shkëndija falënderon portierin për përkushtimin dhe profesionalizmin e treguar gjatë kohës së bashkëpunimit. Zahov skuadrës tetovari i ishte bashkuar janarin e viti 2016

Zahov: Me Qaton Shkëndija frymon ndryshe, besoj ashtu do jetë edhe sot ndaj Bregallnicës

Skuadra e Bregallnicës është pengesa e rradhës për Shkëndijën që pretendon fitore për ngushtim të diferencës me kreun e renditjes, duke ditur se lideri aktual, Struga Trim Lum këtë xhiro është e lirë. Portieri i “kuqezinjëve”, Kostadin Zahov beson se rezultati nuk do të mungojë, nëse ekipi performon në lartësinë e

Zahov flet para ndeshjes me Rabotniçkin

Shkëndija ka lënë pas vetes një javë të suksesshme në futbollin vendor. Pas fitores 5:1 javën e shkuar në kampionat ndaj Vardarit, “kuqezinjtë” nga Tetova në mesjavë shënuan fitore minimale, por mjaft të vlefshme ndaj Gostivarit, duke siguruar një vend për në ndeshjet çerekfinale të kupës. Mirëpo kjo tashmë i takon