Ndodhi edhe kjo, Fenerbahçe këstin e fundit për Mihajll Zajc e dërgon në llogari të gabuar!

Miha Zajc ka përfunduar në mes të një historie qesharake, jo për fajin e tij. Mesfushori slloven, i cili është pjesë e Fenerbahçe në Turqi, u transferua para dy vitesh për 3.9 milion euro, ndërkohë që turqit kanë bërë një gabim së fundmi. Shumë mund të mendojnë se është një film

Futsal, sezoni i ri nis me derbin shqiptarë, Juventus Serava – Futsal Shkupi

Është hedhur shorti për sezonin e ri 2021/2022 në elitën e futsalit vendor, ku këtë vit do të garojnë plotë 6 skuadra shqiptare, përfshirë këtu edhe dy skuadrat e inkuadruara nga Liga e Dytë, Shkëndijën e Tetovës dhe ekipin e Enhalon nga Struga, njofton “infOSport.mk”. Kështu që në start shorti na

Suedia kundër Kosovës edhe me Ibrahimoviçin në ekip

Zlatan Ibrahimoviç është i përfshirë në listën e Kombëtares së Suedisë për ndeshjet e muajit tetor. Janne Anderson ka përfshirë edhe sulmuesin e Milanit për ndeshjen me Kosovën në kuadër të eliminatorëve për kualifikimet e Kupës së Botës “Qatar 2022”. Suedia në muajin tetor do të luaj dy ndeshje dhe që

LPFMV, ndeshjet e javës së 9-të luhen në termin të ri, ja kur luhet derbi FC Shkupi-Rabotniçki

Ndeshjet e javës së 9-të në elitën e futbollit vendor do të luhen një ditë më herët nga termini i zakonshëm, ai i ditës së diel, me përjashtim të derbit, FC Shkupi – Rabotniçki, njofton “infOSport.mk”. Kështu 5 ndeshjet tjera të kësaj jave, ku do të takohen Bregallnica – Struga Trim

Hidhet shorti i ndeshjeve të 1/8 së finales, Shkëndija-Renova, finale para finales

Shkëndija – Renova është përballja më interesante e ndeshjeve të 1/8 së finales. Dy skuadrat shqiptare që këtë vit kanë ambicie të larta, do të takohen në një fazë shumë të hershme. Kështu deshi shorti i hedhur sot në ambinetet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ku u përcaktuan edhe

Dorëzohet UEFA, ndal procedurat ndaj Barcelonës, Realit dhe Juventusit

UEFA ka ndalur të gjitha procedurat kundër Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit, që krijuan Superligën Evropiane dhe nuk hoqën dorë në dallim me 9 klubet e tjera që pranuan kushtet e UEFA-së. Ata gjithashtu mund të përfitojnë, ngase një urdhër i Gjykatës Tregtare të Madridit, i kërkoi UEFA-s të anulonte dënimet

Gjithsej të etiketuara

Goditje surprizë, Milani transferon yllin e Bajernit të Munihut

Mesfushori i Milanit, Frank Kessie sipas të gjitha gjasave në fund të sezonit do të largohet nga “San Siro”. 24-vjeçari nuk po gjen gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Milanit për rinovimin e kontratës e cila i skadon verën e ardhshme. “Calcio Mercato”, shkruan se Maldini ka gjetur zëvendësuesin e Kessie te

Ronaldo e dëshiron yllin e Interit në “Olld Traford”! Gati oferta 110 mln euroshe

Interi e ka nisur mirë sezonin e ri nën drejtimin e Simone Inzaghit, duke arkëtuar 14 pikë në 6 xhirot e para. Mirëpo klubi nuk po arrin të del nga kriza financiare dhe ditët e fundit është raportuar se “Suning” planifikon ta nxjerr në shitje skuadrën “zikaltër”. Edhe përkundër largimit të