Francezët po mbledhin firma për përsëritjen e finales me Argjentinën!

Humbja e Francës në finalen e Botërorit ndaj Argjentinës duket se është e papranueshme për disa tifozë francez, të cilët po mbledhin firma që ndeshja të përsëritet për të rikthyer “padrejtësinë”. Në përshkrimin thuhet: “Arbitri u shit plotësisht, nuk pati asnjë penallti plus një faull ndaj Mbappes në golin e dytë të

Arbitri i finales së Kupës së Botës vetëm me një foto u mbylli gojën kritikëve francezë!

Arbitri i finales së Kupës së Botës, “Qatar 2022”, Szymon Marciniak, u rikthye në vendlindje dhe gjatë një konference për shtyp u mbrojt kundër akuzave të shtypit francez, i cili, duke cituar rregulloren, ata thonë se goli i tretë i Argjentinës duhej të anulohej për shkak të disa zëvendësuesish në

Rashica: Shqiptarët dhe turqit janë të ngjashëm, kulturat i kemi të ngjashme

Futbollisti shqiptarë i Galatasarajit, Milot Rashica, ka folur për të kaluarën e tij në vendlindjen e tij, si dhe marrëdhëniet mes Kosovës e Shqipërisë, me Turqinë. Rashica tha se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Turqisë janë të ngushta dhe se njerëzit janë të ngjashëm sa i përket kulturës e ushqimit. “Në Turqi jetojnë

Xhaka dhe Shaqiri do luajnë në Serbi, gazeta kroate pyet UEFA-n: A do të luajë edhe Kosova kundër Bjellorusisë në Serbi?

UEFA e ka konfirmuar se ndeshja e parë e Bjellorusisë kundër Zvicrës së Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024 do të zhvillohet në Novi Sad të Serbisë. Ky është vendimi i Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), pasi Bjellorusia është nën sanksione për shkak të mbështetjes së

FIFA zbulon renditjen më të re, ja ku ndodhet Argjentina e Messit, por edhe Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova

FIFA ka zbuluar zyrtarisht renditjen më të re të kombëtareve, në të cilën Kampionja e re e Botës, Argjentina renditet në pozitën e dytë, ndërkohë Brazili sërish mbetet në krye të saj. Finalistët e Francës pozicionohen në vendin e tretë, ndërkohë Belgjika pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, renditet në pozitën

Kosovare Asllani bëhet femra e parë që merr çmimin “Këmba e Artë”

Futbollistja shqiptare me origjinë nga Kosova, Kosovare Asllani, ka marrë një çmim special. Çmimi i ndarë nga Principata e Monakos, “Golden Foot” apo Këmba e Artë për femra i ka takuar Kosovare Asllanit. “Një nga ato netët e veçanta. Shumë krenare dhe e nderuar që shkruaj historinë duke marrë çmimin e parë

Spektakël i garantuar sonte në Angli, takohen Siti dhe Liverpulli

Mançester Siti sonte do të takohet me Liverpullin në kuadër të EFL CUP. “Qytetarët” do të tentojnë ta lënë pas krahëve disfatën e pësuar nga Brendfordi pak para pushimit për shkak të kombëtareve, andaj një triumf sot do të thotë shumë për ata. Në anën tjetër, “Të Kuqtë” nuk gëzuan një formë

Bunjamin Shabani, futbollisti më i mirë në gjysmësezonin vjeshtor të Ligës së Parë (FOTO)

Struga Trim Lum arriti të shkruajë suksesin më të madh të historisë së saj në elitë, pasi e mbylli gjysmëstinor si kampion vjeshte në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut. Një nga futbollistët kryesor të trajneri Srgjan Zaharievski është padyshim kapiteni, Bunjamin Shabani, i cili është “çelësi” i mesfushës