Marej dhe Vavrinka në gjysmëfinale të Rolan Garros

Endi Marrej dhe Stan Vavrinka do të përballen në gjysmëfinalen e turneut Gren Slem të Rolan Gaross. Numri një i botës mundi japonezin Kei Nishikori katër sete (2:6, 6:1. 7:6/0, 6:1).

Zvicerani Vavrinka luajti më mirë se Marin Çiliq, të cilin e fitoi me 3:0 në sete (6:3, 6:3, 6:1).

Ndërkohë në gjysmëfinalen tjetët të Rolan Garros, do të përballen Rafael Nadal dhe Dominik Tiem, me këtë të fundit që eliminoi favoritin e madh të këtij turneu, Novak Gjokoviqin.

 

Leave a Reply