Lilaj shpallet më i miri në kampionatin shqiptar

Mesfushori i Skënderbeut, Sabien Lilaj sot u vlerësua si “Lojtari më i mirë i vitit” në kampionatin shqiptar. Është ky një çmim me meritë të plotë, bazuar në performancat e tij të shkëlqyera me Skënderbeun, si në kampionatin shqiptarë, po ashtu edhe në eliminatoret dhe ndeshjet në grupe të Liga Europa.

Lilaj si më i miri në kampionatin shqiptarë ishte shpallur edhe në vitin 2015-të. Ky çmim vjen nga vlerësimet e trajnerëve dhe kapitenëve të skuadrave në Superligën shqiptare.

Leave a Reply