MMA, shqiptari Sopai shkatërron maqedonasin Stojçevski (VIDEO)

Luftërat në sportet e MMA në vendin tonë por edhe në rrethinë nuk janë edhe aq të njohura dhe që zënë shumë hapësirë. Mirëpo edhe përkundër këtij fakti nga Ballkani po dalin shumë garues në këtë sport, njofton “infOSport.mk”.

I tillë ishte rasti së fundmi edhe ai i luftës midis shqiptarit, Bernardo Sopai dhe maqedonasit Bobi Stijçevski.

Në një luftë që u zhvillua në Greqi 23- vjeçari  nga Fieri i Shqipërisë doli të jetë fitues absolut përballë garuesit maqedonas, i cili nuk mundi të ju bëjë ballë sulmeve të Sopait, për të cilin ishte kjo fitorja e 6-të nga po aq luftëra në sportin e MMA-së.

Ndryshe ishte kjo fitorja e dytë e shqiptarit Sopai ndaj Bobi Stojçevskit, ndaj të cilit kishte dalë fitues me 23 prill të këtij viti në Selanik të Greqisë.

Përveç Stojçevskit para “Luanit të madh” shqiptarë ishin dorëzuar edhe 5 garues grek, si Nikos Leopoulos, Alexandros Moumtzis, Nikos Kalivas, Nikos Taktikos dhe Apostolos Geropoulos.

<3

Bernardo Sopai djaloshi 23- vjeçar, nga Fieri i Shqipërisë i cili jeton dhe vepron në Greqi. Ai në MMA deri tani 6-të duele të zhvilluara të gjitha të fituara.Kjo fitore ndaj maqedonit Bobi Stojcevski nuk le hapësirë për debat.#Shpërndaje ta shohin të gjithë 🇦🇱

Публикувахте от SHQIPERIA IME в 22 декември 2017 г.

Leave a Reply