Rusi – Kroaci, formacionet e mundshme

Rusia dhe Kroacia takohen mbrëmjen e sotme në orën 20:00 në ndeshjen e fundit çerekfinale në kuadër rë Kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

Fituesi nga kjo përballje në gjysmëfinale do të luaj me fituesin nga përballja Suedi-Angli, që starton në ora 16:00.

Më poshtë keni formacionet e mundshme të dy kombëtareve, të publikuara sipas “Sky Sport”.

FORMACIONET E MUNDSHME
RUSIA (3-4-2-1): Akinfeev; FernandesH, Kutepov, Sergei Ignasheviç; Smolnikov, Kuziaev, Zobnin, Zhirkov; Golovin, Çeryshev; Dzyuba.
KROACIA (4-2-3-1): Subashiç; Vrshaljko, Lovren, Vida, Striniç; Brozoviç, Rakitiç; Rebiç, Modriç, Perishiç; Manxhukiç.

Leave a Reply