Kroacia i dha fund sambës braziliane në “Qatar 2022” (VIDEO)

Kroacia ka eliminuar Brazilin në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja pas 90-të minutave lojë u mbyll me rezultatin e fillimit 0:0 dhe 1:1 pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, ndërkohë gjatë ekzekutimit të penaltive të përzgjedhurit e seleksionuesit Zlatko Daliç triumfuan me shifrat 4:2. Pak para fundit

Maqedonia U21, pjesë e turneut kontrollues në Kroaci

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë do të marrë pjesë në një turne kontrollues që do të mbahet në Kroaci në periudhën prej 21 deri më 26 shtator. Krahas përfaqësueses tonë, në këtë turne do të marrin pjesë edhe kombëtaret e Shqipërisë, Arabisë Saudite dhe Kroacisë. Ndeshjen e parë do ta luajmë kundër Shqipërisë

Kroaci-Angli, të mërkurën të gjitha dyqanet në Kroaci do të mbyllen gjysmë ore para ndeshjes

Zinxhiri i marketeve “SPAR”, në Kroaci ka kërkuar nga klientët e sa që të mërkurën të gjitha blerjet ti kryejnë para orës 19:30, pasi do të mbyllen të gjitha dyqanet me rastin e ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës, që kombëtarja e tyre, Kroacia do ta zhvillojë kundër Anglisë. “Gjatë gjithë

Rusi-Kroaci, pjesa e parë mbyllet me barazim (VIDEO)

Është mbyllur me barazimin 1:1 pjesa e parë e takimit të fundit çerekfinal midis nikoqirëve të Rusisë dhe Kroacisë, njofton “infOSport.mk”. Ishin rusët ata të cilët avansuan të parët me golin e realizuar nga Denis Çerishev në minutën e 31-të, teksa barazimin kombëtares roate i’a siguroi Andrej Kramariç. Sulmuesi i Hofenhajmit golin