Luka Modriç zgjidhet futbollisti i vitit në Kroaci, barazohet me Shukerin

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriç sërish është zgjedhur futbollist i vitit në Kroaci. Është kjo hera e 6-të që Modriç fiton këtë çmim, duke barazuar në këtë mënyrë rekordin e legjendës, Davor Shuker, aktualisht presidentit të Federatës së Futbollit kroat. Viti 2017-të ishte madhështor për Modriçin. Me Realin e Madridit

Kroaci-Greqi, ndeshje me rrezikshmëri të lartë! FIFA merr këtë vendim…

Ndeshjet e balotazhit midis Kroacisë dhe Greqisë, që do vendosnin se cila prej tyre do të siguronte një vend për në Botërorin “’Rusi 2018”, janë shpallur të rreziskhmërisë së lartë nga ana e FIFA-s. Shtëpia e futbollit botëror po mundohet të evitojë çdo përplasje eventuale mes tifozerive të zjarrta ballkanase, ashtu

Ndeshja e ndërprerë, Kroaci-Kosovë vazhdon sot nga minuta e 22-të

Ndeshja e grupit “I”, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018” midis Kroacisë dhe Kosovës, e ndërprerë mbrëmë pas vetëm 22 minutave lojë, për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që kishte kapluar Zagrebin, do të zhvillohet sot. Kështu ka vendosur FIFA, që ka bërë të ditur edhe kohën e zhvillimit,