Luka Modriç zgjidhet futbollisti i vitit në Kroaci, barazohet me Shukerin

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriç sërish është zgjedhur futbollist i vitit në Kroaci. Është kjo hera e 6-të që Modriç fiton këtë çmim, duke barazuar në këtë mënyrë rekordin e legjendës, Davor Shuker, aktualisht presidentit të Federatës së Futbollit kroat.

Viti 2017-të ishte madhështor për Modriçin. Me Realin e Madridit ai u shpall kampion i Spanjës, fitoi Ligën e Kampionëve Europian, Kupën e Botës për Klube, Superkupën e Europës si dhe Superkupën e Spanjës.

Përveç kësaj ai ndihmoi Kroacinë për të siguruar një vend për në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”.

Leave a Reply