Real Madridi bënë për vete sulmuesin e PSZH-së Mbape!

Kylian Mbappe raportohet se ka arritur marrëveshje me Real Madridin dhe në drejtim të “Santiago Bernabeu” do të largohet në vitin 2020 ose 2021.

Sulmuesi i PSZH-së ka qenë objektiv i gjigantëve spanjoll në vitet e fundit, dhe Oriol Domenek ka thënë se marrëveshja mund të bëhet shumë shpejt.

“Çfarë më kanë thënë nga klubet e ndryshme që kam kontaktuar, Madrid e ka mbyllur atë”, – ka thënë Domenek për ‘Catalunya Radio’,

“Kur Mbappe largohet, në vitin 2020 ose 2021, ai do të shkojë Madrid”.

“Trajneri i ‘Mbretërve’, Zinedine Zidane ka qenë një admirues i madh i 21 vjeçarit dhe atë nuk e ka fshehur asnjëherë”.

Leave a Reply